Vznosy na hrazdě

Zaměření cviku

Cviky na další partie

Tento cvik je určen pro pokročilé a je podobný cviku kolena k loktům. Jedná se však o ještě těžší variantu. Opět se s ním často setkáte v souvislosti s CrossFitem.

Jak cvičit vznosy na hrazdě?

Začněte tím, že se zavěsíte nadhmatem na hrazdu s nataženýma rukama a nohama. Poté začněte zvedat nohy a udržujte je přitom co nejvíce natažené. Následně se prsty na nohou, nárty nebo holeněmi dotkněte hrazdy. Nakonec se stejným způsobem vraťte do základní pozice.Vznosy na hrazdě do klubíčka

Vznosy do klubíčka jsou velice komplexním cvikem. Oproti obyčejným vznosům se ve velké míře zapojují i ramenní a částečně pak také zádové svaly.

Začněte tím, že se přitáhnete nebo vyskočíte na hrazdu a budete se držet tak, aby vaše ramena byla přinejmenším ve výšce loktů. Poté začnete zvedat a zároveň pokrčovat nohy. Dále se sbalíte do klubíčka, otočíte se hlavou dolů a natáhnete ruce.

Dýchání

V základní pozici (s nataženýma nohama směrem k zemi) se vždy nadechujte a při zvedání nohou vydechujte.

Na co si dát pozor

U tohoto cviku je důležité, abyste se ho snažili cvičit s nataženýma nohama. Čím více pokrčíte nohy, tím je cvik jednoduší a více se podobá cviku kolena k loktům.

S vlastní vahouStreet workout

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům

Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *