Kalkulačka na výpočet množství kalorií na den

Počet kalorií na den

Pomocí této kalkulačky lze zjistit, kolik kalorií denně byste měli přijmout kalorií k udržení své současné váhy. Pokud chcete zhubnout, měli byste svůj příjem energie udržovat na nižších hodnotách. Pokud chcete nabrat, udržujte příjem kalorií naopak vyšší.

    Stále si s hunubím nevíte rady?

    Sepsali jsme pro vás 10stránkový e-book o hubnutí a tvarování postavy.

    Sepsáno na základě dlouholetých zkušeností s našimi klienty

    Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden večer, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě dotazů a zkušeností stovek našich čtenářů a klientů - běžných lidí, kteří chtěli shodit pár kilo a dostat se do formy.

    Kniha odpovídá na otázky, které trápí 98 % klientů

    • Jak nastavit zdravý jídelníček
    • Jak hubnout a vytvarovat postavu
    • Jak správně počítat kalorie
    • Jak měřit dosažené výsledky
    • Jak vydržet a změnu dotáhnout do konce

    Jak získat náš e-book?

    Ebook si můžete zakoupit přímo na našem webu, po platbě je objednávka automaticky zpracována a e-book zaslán do několika minut.

    Kam dál?

    Můžete použít naší kalkulačku na výpočet vhodného rozložení základních živin a zjistit tak, kolik byste měli přibližně přijímat bílkovin, sacharidů a tuků.

    Vliv cvičení na doporučený denní příjem

    Energetický výdej má ve výpočtu významnou roli. Jako průměrnou aktivitu počítáme hodinové cvičení s mírnou intenzitou – například běh v aerobním pásmu (60-75 % maxima tepové frekvence). Tuto informaci prosíme berte při zadávání informace o pohybové aktivitě v potaz.

    Hubnutí a nabírání

    Na fitness portál jste asi nepřišli jen tak náhodou, ale chcete něčeho dosáhnout. Pokud je vaším cílem hubnutí, odečtěte si od výsledného počtu kalorií 300-500 a dostanete výsledné číslo, kterého byste se po dobu hubnutí měli držet.

    Maximálně příjem kalorií snižujte o 600 kalorií! Pokud jej snížíte ještě více, už je jedná spíše o drastickou dietu, která nemá se zdravým životním stylem nic společného.

    Při nabírání platí přesné opak – energetický příjem při něm navyšujte ideálně o 500 kcal. Opět se nevyplatí to přehánět a překračovat doporučený denní příjem o více než 700 kalorií – naberete už potom totiž více tuku než svalů.

    Pomohla Ti tato kalkulačka? Doporuč ji svým přátelům.




    Diskuse k článku

    1. Marek
      15. 3. 2019 21:17

      Dobry den, chci pribrat, mam 88kg kolik kalorii bych mel mít denne? Dekuji preji hezky den.

      • 15. 3. 2019 21:46

        Dobrý den,

        to je moc obecná otázka s málo podrobnostmi. Záleží, jestli máte 88 kg při dvou metrech nebo 150 cm. Záleží, kolik máte svalové hmoty, kolik tuku. Záleží, jak se přes den hýbete.

        Obecně musíte přijmout více kalorií, než kolik spálíte. Pokud nepřibíráte, tak prostě uberte na aktivitě (kardio), přidejte na silovém tréninku, nebo přidejte jídlo. Člověk si musí „hrát sám se sebou“ a postupně vše ladit. Neexistujte univerzální odpověď.

        Případně zkuste svůj aktuální stav více rozepsat a zkusíme poradit konkrétněji. :)

    2. Daniela
      23. 3. 2019 13:23

      Dobrý den, měřím 170cm, vážím 55kg, 22let a dle měření mám podprůměrné množství svalové hmoty. Už přes rok cvičím silově ve fitku a kromě zpevnění je to téměř bez výsledku nějaké změny postavy. Nedávno jsem se rozhodla řešit to komplexně, abych konečně dosáhla redukce a následně mohla budovat nějakou svalovou hmotu. Dle jedné kalkulačky mi vyšel příjem na cca 1 300kcal. Držela jsem tedy tento příjem i makra cca 2 až 3 týdny a opět beze změny. V jedné fitness skupině mi bylo řečeno, že ten příjem je příliš nízký. A já v tom mám teď zmatek. Měla bych zapomenout na základní rovnici nižší příjem než výdej a navýšit příjem, abych redukovala? Nebo naopak příjem ještě snížit, aby se dostavily výsledky? Cvičení mě baví, ale mrzí mě že celý tenhle zdravý životní styl nepřináší žádné podstatně viditelne výsledky.

      • 23. 3. 2019 15:08

        Dobrý den, Danielo,

        opět zde platí, že ve fitness neexistují paušální odpovědi. Doporučil bych Vám vyzkoušet obě cesty, tedy jak přidání kalorií na několik týdnů (někdy příliš vysoký deficit skutečně může znamenat, že tělo nehubne, protože se začne bránit a naopak se snaží zachovat si maximum tukových zásob, takže je lepší deficit snížit). A pokud to nezabere, tak zkuste deficit ještě prohloubit a snížit tedy příjem kalorií, i když mi přijde, že už jste hodně na hraně a není moc kam snižovat.

        Nezmiňujete druhou stranu rovnice, a to je množství výdeje energie, na které bych se naopak ve vašem případě zaměřil, pokud pohyby se stravou nefungují. Pro hubnutí je lepší kardio trénink (běhání, HIIT…) než trénink silový. Zapojte i drobnosti – místo výtahu jděte po schodech, místo auta nebo MHD jděte do fitka / do školy / do práce / na nákup pěšky apod. Fitness je životní styl, nikoliv hodina v posilovně 3x týdně. Pokud dokážete navýšit příjem, můžete tělu dopřát i více stravy a méně jej tím stresovat. Metabolismus se rozjede, tuky půjdou pryč a svaly nahoru. :)

        Ještě bych dodal, že pro hubnutí (ztráta tuků) je dobré být v deficitu, pro nabírání (svalů) je ale vhodnější mírný kalorický přebytek.

    3. Veronika
      26. 3. 2019 20:45

      Dobrý den,
      jestli nevadí, měla bych prosím dotaz k nabírání svalů. Od ledna jsem držela dietu (deficit cca 500kcal a 4xtydne silovy trénink) ale teď mám pocit, že jsem až moc „hubená“ mám 169cm a vážím 60kg. Lezou mi už kyčelní kosti a není mi to příjemné ale mám pořád trochu tuku na břichu, bocích a vnitřní straně stehen a kapku na zádech. Teď jsem si dala deficit jen cca 250 kcal a do léta bych chtěla dorysovat ale zároveň zvětšit svaly na nohou a hýždích. A teď přichází kámen úrazu,kdy netuším jak si nastavit jídlo a trénink abych dorysovala břicho atd ale zároveň nabrala větší svaly na nohou a zadku. Přemýšlela jsem že bych si dala měsíc-mesic a půl objemovku a od půlky května zase hubla. Ale nevím zda by to mělo smysl, protože jsem objem ještě nikdy nejela.
      Moc děkuji předem za opověď

      • 27. 3. 2019 00:30

        Dobrý den, Veroniko,

        děkujeme za dotaz. Vezmu to postupně.

        „Lezoucí“ kyčelní kosti trápí mnoho žen. Obávám se ale, že se jedná o genetickou záležitost a pokud vám „lezou“ i přesto, že ještě máte nějaký tuk, kterého se chcete zbavit, asi nebudete schopna nabrat tolik svalů na břiše, že to kosti zakryje (i když částečně to pomůže). Nicméně neřešme věci, které ovlivnit nemůžeme, každý máme nějakou genetiku, kterou musíme přijmout. Pokud nemíříme vyloženě na soutěže v kulturistice, každé vysportované tělo vypadá skvěle, ať už jsme na tom z hlediska genetiky lépe nebo hůře. Někdo má zase „nesouměrný“ sixpack, jiný má malá lýtka, někdo by chtěl mít kudrnaté vlasy, jiný zase rovné a tak dále. :)

        Co se týče druhé části otázky, tak zde by bylo dobré nejprve upřesnit, jak vypadá Váš silový trénink a jak jste pokročilá. Jestli cvičíte teprve od ledna, troufám si Vás označit za začátečnici a pak musím říct, že pravděpodobně není nutné střídat fáze objemu a diety. Začátečníci jsou schopni být v deficitu a přitom při dostatečném příjmu bílkovin současně shazovat tuk a nabírat svaly, pokud správné cvičí. To bude platit minimálně šest měsíců od doby, kdy začátečník začne cvičit.

        Doporučil bych nadále být v mírném deficitu (třeba těch 250 kcal) ale zintenzivnit trénink a ubezpečit se, že máte v jídelníčku dostatek bílkovin. Současně s tím by trénink měl být opravdu silový, cílové parite musíte vyložene „zničit“. Jezděte různé varianty dřepů s těžkým závažím 1-2x týdně + doplňkové cviky (výpady, zanožování, předklony s činkou na zádech, rumunské i klasické mrtvé tahy) na hýždě a nohy a on ten zadek i stehna porostou. :)

        Případně pošlete další detaily o svém jídelníčku, procentu tuku v těle a přesné podobně tréninku a můžeme zkusit poradit konkrétněji.

    4. Šárka
      8. 4. 2019 22:37

      Dobrý den,
      měla bych doraz ohledně mé snahy zhubnout. Už skoro rok pravidelně cvicim 2x týdně (za poslední cca 2 měsíce 3x týdně), ale hubla jsem jen na začátku a pak se to zastavilo a momentálně přibírám. Moje cvičení obsahuje jak 30 minut na rotopedu, tak cca 40 minut cviků na strojích. Ohledně jídla jsem začala být s kaloriemi přísnější poslední tři týdny (doporučený snížený příjem na 1450 kalorií na den). Je důvodem přibírání častější a silový trénink? Přijde mi, ze jsem přibrala i na objemu, můj cíl je však hubnutí celé postavy. Z 65 kilo mám nyní 70. Jako doplněk stravy ke cvičení jím Fat Burner přes noc a vitaminy na odvodnění. Už opravdu nevím, co víc udělat. Děkuji za radu.

      Šárka

      • 8. 4. 2019 23:22

        Dobrý den, Šárko,

        díky za dotaz.

        Začnu největším nesmyslem, který děláte, a to je spalovač tuků na noc. Spalovače jsou zpravidla na bázi stimulantů (kofein apod.) a jediné, co si tím působíte, je snížení kvality spánku. Doporučuju tento přípravek vůbec nebrat. Pokud je vyloženě brát chcete, tak ideálně buď před cvičením, nebo mimo cvičení ráno či kolem oběda nejpozději. U vitamínů bych přešel na nějaké „neutrální“ multivitamíny a multiminerály, pokud se zavodňováním nemáte vyloženě problém (nateklé nohy apod.).

        No a pak co se týče hubnutí, tak pokud chcete v první řadě vyloženě hubnout, vykašlete se na stroje a silový trénink (nebo zařaďte méně často). Choďte raději na skupinová kardio cvičení (ve stylu Zumby apod.), zařaďte HIIT cvičení, běhejte, jezděte na kole atd. Nebo cvičte podle videa (třeba FitFab je teď u žen celkem hit). Zkusit můžete i nás program https://fityou.cz/77home/. Obojí podle videa z pohodlí domova. Chce to i změnu životního stylu. Místo výtahu choďte po schodech, z MHD vystupte o zastávku dříve a dojděte vzdálenost pěšky. Samozřejmě to už jsou obecné rady, neznám váš konkrétní životní styl. :) Ale změna postavy si obvykle vyžaduje víc než drobnou úpravu tréninku, spíše je to o celkovém přístupu k celému dni.

        Příjem kalorií jste snížila až v posledních třech týdnech, jak píšete, takže nevím, jak jste jedla předchozí dva roky, i v tom mohl být zásadní problém. Hubnutí je z velmi velké části právě o stravě. Nový jídelníček by mohl pomoci. Je opravdu nutné striktně utáhnout pomyslný opasek co se týče stravy, abyste pak mohla utáhnout i skutečný opasek u kalhot. A pokud to stále nebude fungovat, tak přidat o jeden den tréninku navíc a ubrat ještě o něco více na dietě a stále to „ladit“. Platí zde fyzikální zákony a v jednu chvíli prostě hubnout začnete.

        Přeji hodně štěstí.

    5. Tereza
      16. 4. 2019 07:45

      Dobrý den,
      Chtěla bych se zeptat, jestli ve výsledeku denního příjmu kcal je zahrnuto i cviceni, respekt. Energeticky vydej. Veškeré kcal si počítám v kalorickych tabulkách a již jsem dosáhla stanoveného váhy, nyní bych si ji rada udržela a nadále již nehubla. Cvicim pravidelně každý den, neskutečně mě to baví, nerada bych se v pohybu omezovala. Tudíž má otázka zní, pokud mi vychází 1885 kcal na den a já si půjdu zacvicit a “vydám” napr. 400 kcal, mám za den sníst daných 1885, nebo 2285 kcal?

      Předem Vám velice děkuji za odpověď, opravdu už nechci hubnout a rozhodne nechci ani po takové snaze přibrat

      • 16. 4. 2019 12:41

        Dobrý den, Terezo,

        do kalkulačky zadáváte svou obvyklou aktivitu v položce „cvičím…“. Jestli tedy cvičíte každý den, zvolíte 6-7x týdně. V takovém případě výsledek zohledňuje Váš zvýšený výdej a výsledek vám přesně říká, kolik máte přijímat. Není již nutné nic dopočítávat.

        • Tereza
          16. 4. 2019 12:59

          Mockrát děkuji za odpověď ?

    6. Veronika
      17. 4. 2019 07:40

      Dobrý den , měřím 158cm , věk 29, váha 42kg cvičím cca rok silové cviky vlastní váhou, můj cíl je nabrat svalovou hmotu. Cvičím obden cca 35-40min , stravu dodržuji živočišné i rostlinné bílkoviny, zdravé tuky, sacharidy , ale chtěla bych vědět poměr živin v gramech, teď to mám takto denní příjem 6500kj B 84g , S 150g T 42g mám to ideálně nastavené na mojí váhu, věk a výšku? Abych stále budovala ? Jaké cviky by ste mě doporučil? Hodně se zameruji na břišní partii, výsledky jsou trochu viditelné, ale chtěla bych vice. Děkuji moc za odpovědi. Veronika

      • 17. 4. 2019 15:17

        Dobrý den, Veroniko,

        zdá se mi to z hlediska stravy nastavené dobře a i podle Vašeho komentáře mám dojem, že nejste úplný začátečník a nějaké informace už máte. :)

        Ke cvičení – zaměřil bych se více na velké svalové partie, kterými lépe stimulujete růst svalů celého těla – cvičte se zátěží dřepy, mrtvé tahy, přítahy činky v předklonu… Pevný střed těla vč. břicha je sice dobrý z atletického hlediska, ale ke stimulování růstu svalů moc neposlouží.

        • Veronika
          18. 4. 2019 05:41

          Děkuji moc za odpověď , ano nějakou dobu jsem se dost zaměřovala na informace ( knihy, internet, ale na tom internetu to je dost zavádějící), aby výsledky byly co nejlepší. K těm cvikům z důvodu časově omezení dvouleté dcerky, což jsem zapomněla udat v předcházejícím komentáři nechodím do fitka bohužel , tak bych právě potřebovala poradit na účinné domácí silové cviky pro budování. Moc děkuji. Veronika

          • 18. 4. 2019 18:46

            Pro silový trénink je zátěž vhodná a ve fitku se díky snadno dostupné variabilitě činek a strojů cvičí lépe, i doma si ale lze poradit. U většiny cviků s vlastní vahou lze například zvýšit náročnost dynamikou pohybu – tedy rychlým impulzivním opakováním. Místo „pomalých“ procítěných dřepů můžete dělat „rychlé“ dynamické dřepy s výskokem – to samé např. u kliků, výpadů apod. Nebo dělat těžší variantu (dřepy na jedné noze, kliky na jedné noze / jedné ruce apod.).

            Na druhou stranu někdy váhu lze nahradit jen obtížně a i na domácí posilování je dobré mít alespoň jeden pár nakládacích jednoruček, případně posilovací gumu a další. Pěkný článek o vybavení domácí posilovny od základních věcí až po vybavení pro pokročilé napsal kolega Honza zde: https://fityou.cz/jak-vybavit-domaci-posilovnu/.

            Možná by Vám vyhovoval náš program https://fityou.cz/77home/, který je právě pro silové cvičení doma primárně s vlastní vahou navržen. Nicméně i zmíněné základní vybavení (hrazdě, činky, gumy) k němu potřebujete.

    7. Gustav
      28. 5. 2019 07:22

      Zdar lidi
      potřeboval bych vaše chytré rady.
      53 let, 179cm, 74kg, 4600km pěšky po horských hřebenech což není rovinka ale nahoru a dolů, může být krutá zima ale i 50°C ve stínu a musím to zvládnout za 6 měsíců.
      Ad 1. sem totálně bez fyzičky a čeká mně drobná operace srdce, ale to neřeším už cvičím a tak trochu vím jak na to, přesto případná rada nebude k zahození.
      Ad 2. Jde mi ale především o návrh stravy, předpoklad je denní zátěž mezi 20-30 mílemi, tedy 30-45km.
      Z mládí vím, že při velké zátěži sežeru ledničku i s napájecí šňůrou, ale tam to bude horší, protože si to ponesu na zádech.
      Díky za postřehy Gustav

      • 28. 5. 2019 14:21

        Ahoj Gustave,

        díky za dotaz a za důvěru. Bohužel s ničím podobným nemáme zkušenosti. I vzhledem k Tvé operaci srdce si Tě dovolím odkázat spíše na odborníky – lékaře, případně lidi s bohatými zkušenostmi s podobnými túrami.

        Každopádně držíme palce ať se vše podaří správně nastavit a trasu úspěšně zdolat. :)

    8. Jitka
      11. 7. 2019 19:17

      Dobrý den od dubna jsem bez cviceni (mam jen pomerne nárocnou práci) shodila 19 kg kdy jsem držela sacharidy do 50 g – shodila jsem tedy pri vyšce 175 cm (vek 27 let) z 92 kg na 73 kg, (pas 67 cm, zadek 100 cm) , a vaha se pak na delsi dobu sekla a nechtela se pohnout, tudíž jem se rozhodla že končím s tak prisnou dietou protože jsem prijimala cca pouze 3000 kJ, teprve nyní jsem začala trošku pravidelněji cvicit – jestli se tomu tak dá říkat – 5 krat tydne (snazim se kazdy den, ale nekdy ot nevyjde) cca 50 – 60 minut orbitrek v mirne zatezi a vcelku rychle (na pristroji s eukazuje obvykle 300 kalorii, do 20 km), pak jeste dost zplavena tak 20 minut posiluji (sedy lehy cca 150 stridam na sikme apod., drepy 50 atd atd.), do a z práce jezdím na kole (práce z místa bydliště do 15 minut), obcne ma práce je docela na fyzičku (hodne taham 20 kg pytle apod., dost se nabeham, nekdy delam i 12tky), nicmene nejak si ted nemohu nastavit jidelnicek, respektive makra, protože sacharidy bych stale rada drzela do 100 g max. a tudiz nevim kolik jist bilkovin a tuku … momentalne od te doby co jsem ukoncila prisnou dietu a zmenila trochu smer což je cca 14 dni (vice kalorii – kolem 4500 KJ) a cvicim sem shodila konecne dalsi 1,5 kg takže vaha se po mesici stagnace hnula ackoliv kalorie jsem pridala ……nicmene kamarad tvrdi ze jim stale velmi malo a pokud nebudu jist telo nebude chtit hubnout …..jenze kdyz hodim do kalkulacky me parametry vyjde mi ze bych mela snist skoro 9000 kJ :-O takze ted vlastne nevim jestli delam neco spatne/dobre :-( jinak nakolik se dá vubec spolehnout na vahu která ukazuje podíl tuku, vody a svalu ? – prijde mi ze mi ukazuje blbost (tuk 20%, svaly 39% ? – to mi prijde dost mimo

      • 11. 7. 2019 19:43

        Dobrý den,

        3000 Kj je opravdu vyloženě hladovka. Souhlasím s Vaším kamarádem, že byste měla jíst ještě více a 9000 Kj rozhodně není nereálná hodnota. Co se stalo vám, je poměrně běžné. V určité hladině tělo již odmítá dál hubnout, protože si vzhledem k velmi utažené dietě snaží držet co nejvíce zásob (bojí se vyhladovění). Pokud tělu dáte přiměřený pravidelný příjem doplněný tělesnou aktivitou, nebude mít tělo důvod tukové zásoby držet.

        Na osobní váhy se z hlediska analýzy procenta tělesného tuku, svalů, kostí a vody nelze příliš spolehnout.

        • Jitka
          1. 8. 2019 15:57

          Děkuji za odpověď – celkový prijem pomalu zvedam a většinou mam momentálně neco mezi 5 a 7000 kj za den – cvičim stále jak jsem psala výše – uvědomuji si svoji chybu nicméně cítím se lepe pri nižším přijmu , pri vyšším je mi těžko , bohuzel cela moje dieta byla asi vázne moc špatná (kila sla sice dolu , ale trochu se obavám ze uz 3 mesice nemam ani menstruační cyklus ) – chtěla jsem se optat – bílkovin. Obvykle přijímám kolem 120 g denne (je to v pořádku ? ) a mne jen zajima zda mam zbytek vyplnit spis větším mnozstvi sacharidu a mene tuku nebo poměr obě naopak vice tuku a mene (do 80 g napr ) sacharidu – pokud chci zůstat v redukci :) na nízkém přijmu cukru je mi fajn , unavená nejsem (ani pro přijmu 40 g sach.) ba naopak spis mam energie na rozdávání :) takze prosím myslíte Ze je lepsi mit nízko tuky nebo sacharidy pri redukci ? Dekuji moc za odpověď

          • 4. 8. 2019 19:05

            Dobrý den,

            ztráta menstruace již není banální problém. Doporučuji neprodleně navštívit lékaře, kterému přesně popíšete svůj problém a jeho pravděpodobnou příčinu (tedy drastický jídelníček) a řešit problém s maximálně odbornou pomocí.

            Záměrně nesděluji další detaily, toto již není věc, která by se měla řešit přes internet. Až vyřešíte tento problém, můžeme se bavit dále o detailech v jídelníčku jako např. kolik sacharidů a kolik tuků. Každopádně bych okamžitě přestal s redukcí a hubnutím – prvním předpokladem menstruačního cyklu je dostatek tuků v těle.

    9. Marie
      8. 10. 2019 16:18

      Chci se zeptat je mi 17 mám 155 cm a 58 kg chtěla bych poradit.. Jestli můžu jist 900 kcal denně.. Jestli to mám jist s vyšším příjmem bílkovin nebo normálně.
      Zhubnout chci 8 kilogramů.

      • 8. 10. 2019 17:33

        Dobrý den,

        neuvedla jste, jak často a jak intenzivně cvičíte (nebo chcete cvičit), v každém případě jíst denně pouze 900 kcal je hrozně málo a nedoporučuji Vám to (viz např. následné problémy s menstruací v komentáři výše).

        Držte si deficit kolem 300 kcal denně při intenzivnějším cvičení alespoň 3x týdně a 2x až 3x týdně při nějaké lehčí aktivitě (např. procházky). Pak bych počítal s tím, že cvičíte 3 až 5x týdně a doporučil Vám držet si příjem kolem 1400 až 1500 kcal.

        Ideálně abyste hubla tak 0,5 kg týdně.

    10. Jakub Rychtar
      6. 12. 2019 18:15

      Dobry den, je mi 15 let mam 175 cm a 63 kg. Jím okolo 1500 kalorii dene.
      Do posilovny chodim 3-4 tydne a jeste mam 2x tydne trenink ale vubec mi nejde zhubnout, nevite cim by to mohllo byt?

    11. 7. 12. 2019 11:10

      Ahoj Jakube,

      díky za dotaz. V první řadě si myslím, že nepotřebuješ zhubnout. Jestli i přes svojí nízkou váhu nevidíš sixpack a svaly, tak potřebuješ spíš naopak nabrat svalovou hmotu a až následně vypálit zbytek tuku. Po vypálení veškerého tuku bys teď stejně vypadal s trochou nadsázky spíš jako maratonec.

      Jestli je ale tvým cílem mít vyloženě hubenou postavu bez svalu a tuků, budeš muset nejspíš zapojit větší množství kardio cvičení (klidně cvičit každý den, když bude tělo unavené, tak místo kardia zařadit jen regeneračně dlouhou procházku).

      Co se týče stravy, myslím si, že tělo zbytečně škrtíš. Stačí být v mírném deficitu, aby tělo hublo. Když je deficit moc velký, tělo se bude další ztrátě tuků bránit, protože se bojí vyhladovění.

      Jak jsem ale psal, pokud ti jde o klasickou fitness svalnatou postavu, což je našim cílem na FitYOU.cz, tak bys v tuto chvíli spíš měl jít zvedat váhy, být klidně mírně v kalorickém nadbytku, nabrat pár kilo svalů (máš na to úplně ideální věk!) a pak až následně rýsovat.

      Můžeš dělat třeba tři roční cykly. Vždy 3 měsíce nabíračka s posilce a mírný nadbytek kalorií + 1 měsíc kardio a přísnější dieta na rýsování s kalorickým deficitem. Když to vydržíš rok nebo dva, budeš vypadat skvěle a sixpack přijde. Nezapomeň při nabíračce i dietě na dostatečný přísun bílkovin.

    12. Pavla
      2. 1. 2020 21:09

      Dobrý večer chtěla jsem se zeptat je mi 44let vážím 90kg a měřím 152cm. Počítala jsem na různých kalkulačkách bazál a vyšel mi různě ale spíš cca 1554 kalorii a to znamená když budu toto množství jíst že budu hubnout nebo musím jíst méně .Pohyb mám pouze v práci. Děkuji za vysvětlení.

    13. 3. 1. 2020 00:09

      Zdravím Pavlo,
      Při tomto množství kalorií budeš určitě hubnout. Jedná se o přibližné množství energie, kterou tělo spálí bez jakékoliv činnosti. Toto množství kalorií považuj za takové “dietní minimum”, které bys měla vždy přesáhnout, jinak už by se nejednalo o zdravé hubnutí, ale drastickou dietu.

      Pokud by tedy byl tvůj bazální metabolismus 1550 kcal a denní kalorický výdej např. 2000 kcal, tak budeš hubnout, pokud se Tvůj příjem bude pohybovat v rozmezí 1550-2000 kcal denně. Hubnutí bude tím rychlejší, čím blíže bude denní příjem hodnotě 1550 kcal. Ideální by potom v tomto případě bylo držet se okolo 1700 kcal.

    14. Nicola
      8. 1. 2020 15:48

      Dobrý den, měla bych dotaz. Měřím 160 cm a vážím 79 kg začínám s dietou. Ale nevím si rady jak si vypočítat denní příjem na každé kalkulacce co jsem to zjišťovala mi vyšlo pokaždé něco jiného. Mám práci u které celý den chodím, zvedám ruce vlastně pohyb celého těla. Byla bych moc vděčná za radu jak zjistit denní příjem kcal děkuji Nováková

    15. 9. 1. 2020 09:31

      Ahoj Nikolo,
      Je poměrně těžké určit, kolik při takové práci spálíš kalorií, bude to ale pravděpodobně několik stovek. Nejlépe uděláš, když si z kalkulaček vezmeš nějakou hodnotu která Ti vychází nejčastěji a zkrátka ji otestuješ. Po několika týdnech potom uvidíš, jestli se objeví požadovaný efekt.

    16. Zdenka
      30. 1. 2020 01:57

      Dobrý Den jmenuji se Zdenka
      Potřebovala bych poradit jsem matka 3 děti, můj život je spíše sedavy .
      Je mi 36 let,měřim 164 cm a vážím 62 kg .
      Postavu bych si chtěla spíše vydolovat,zpevnit ,
      Co me trápí je bříško, a povadly zadek .
      Takže bych chtěla začít cvičit ale vůbec nevím jak začít zaměřit se chci na bříško, zvětšit zadek ,stehna,lýtka, Zhubnout nechci.
      Kolikrát denně bych měla jíst a co??a pitny režim?
      Nemám žádné tušení jak začít.
      Moc děkuji za pomoc Zdenka

    17. 3. 2. 2020 14:25

      Dobrý den, Zdeňko,

      pokud vůbec nevíte, jak začít, doporučil bych vám najít si osobního trenéra a koupit si u něj několik hodin tréninku, se vším Vám pomůže nejlépe.

      Bez hubnutí (ve smyslu redukce tuku) se asi neobejdete, pokud vás trápí oblast bříška a hýždí. Posílit svaly sice pomůže, ale „povislost“ má na svědomí také tuk.

      Jídlo doporučuji v menších porcích pravidelně (5 až 6x denně), zdravou stravu s dostatkem zeleniny a bílkovin. Ubrat na sladkém. Pitný režim je nejlepší takový, který se skládá pouze z čisté neochucené vody (bublinky nevadí). Pokud chcete vodu ochutit, použijte vymačkanou šťávu z citrusů. Vypít ideálně kolem dvou litrů za den.

      Pokud je váš život sedací, je nutné začít cvičit. Pokud nechcete využít služeb trenéra, cvičte podle Youtube, nebo zajděte na skupinové cvičení.

    18. Alžběta
      4. 2. 2020 10:44

      Dobrý den,
      já – 30 let, 173 cm, 76 kg, PBF 24,9%, cvičím 4-6x týdně (HEAT, funkční kruháč, plavání) – ráda bych zhubla minimálně na 70 kg. Ráda bych co nejvíce zefektivnila cvičení – můžete mi prosím poradit, co bych mohla do pohybu ještě zařadit (nebo naopak něco vyřadit) a také optimalizovala jídelníček – kolik kcal denně bych měla mít příjem (s pohybem/bez pohybu) a jaký poměr bílkoviny/tuky/sacharidy.
      Mám pocit, že dělám dost, ale ráda bych to dělala správně a efektivně :) (cvičím víc jak půl roku a od nového roku se snažím přemýšlet více i nad stravou).
      Děkuji moc za rady a hezký den :)

      • 5. 2. 2020 22:46

        Dobrý den,

        s nastavením počtu kalorií a rozložením živin vám pomohou naše kalkulačky. Stačí zadat údaje a dostanete výsledky.

        Do pohybu zařaďte cokoliv, co Vás baví. Očividně se hýbete hodně, tak je problém spíše v příliš velkém příjmu kalorií ve stravě. Pokud si nevíte rady, bude lepší využít služeb osobního trenéra. Na jeden komentář to není.

    19. Ev
      10. 2. 2020 20:31

      Dobrý večer,
      také bych ráda položila dotaz ohledně redukce váhy.
      Měřím 175 cm, vážím 80 kg, 24 let, cvičím pravidelně 3-5x týdně – běh, chůze, HIIT, volejbal, kolo, posilovna, tenis. Hlavně nesedět doma! Nicméně, s váhou mám stále problém… neustále nabírám na váze, jsem zavodněná, mám nadváhu. Nyní jsem zjistila, že jsem měla asi špatně nastavené kalorické tabulky a můj denní příjem byl cca 1300 Kcal, což bylo nejspíš málo. Teď zkusím navýšit podle mého propočtu na cca 2200 Kcal a uvidím, zda váha půjde dolů. Moje otázka se týká ohledně nastavení bílkovin, sacharidů a tuků. Hodně se teď mluví o Low carb dietě, dost jsem o ní uvažovala a tak bych chtěla znát váš názor na zvýšení tuků a snížení sacharidů ve stravě. Myslíte si, že bych to měla zkusit? nebo teď nechat tabulky nastavené tak, jak jsou a počkat zda zvýšení na 2200 Kcal donutí moje tělo nezadržovat a váha půjde dolů? Předem děkuji za odpoveď, Eva

    20. 10. 2. 2020 20:49

      Dobrý den,

      v první řadě bych zkusil ponechat současnou dietu na 2200 kcal a zjistit, co to udělá.

      Osobně jsem fanouškem low carb diety, takže ve druhé fázi bych ji případně zkusil. Nezvyšoval bych tuky, jen bych postupně snižoval sacharidy tak, aby se denní příjem snížil např. o 300 kcal a uvidíte, jestli tělo zareaguje hubnutím.

    21. Ev
      11. 2. 2020 16:41

      Děkuji Vám.

    22. Alžběta
      21. 2. 2020 14:47

      Dobrý den ještě jednou,
      vypočítala jsem si tedy denní příjem, zadala do kalorických tabulek a budu se jej držet. Prosím poraďte, zda ještě do tabulek zapisovat i aktivitu (když jdu cvičit), protože o tuto hodnotu se vždy příjem ponižuje. Nebo už je těch 2081 kcal definitivní hodnota, na kterou denní aktivity nemají vliv?

      Děkuji za odpověď.

    23. 21. 2. 2020 14:50

      Dobrý den,

      na příjem kalorií má vliv pouze to, co sníte. O žádné cvičení se příjem nesnižuje. Cvičení pouze zvyšuje Váš kalorický výdej.

      Jestli jste do kalkulačky zadala, jak často cvičíte, tak máte finální výsledek, který byste měla držet a nemusíte si jej nijak přepočítávat.

    24. Alžběta
      24. 2. 2020 09:25

      Děkuji velmi za odpověď!

    25. LLL
      1. 7. 2020 17:26

      Dobrý den,
      jsem muž, měřím 166 cm, mám 21 let. V prosinci minulého roku jsem začal z hubnutím. Během toho jsem zhruba do začátku května držel svůj kalorický příjem na hodnotě 1800 kcal za den. Na začátku hubnutí jsem vážil 87 kg. Podařilo se mi do konce května dosáhnout váhy 72 kg. Už předtím jsem svůj kalorický příjem začal postupně zvyšovat, nyní jej držím na hodnotě cca 2300 kcal denně. Cvičím na velocipedu třikrát týdně 40 minut plus jednou až dvakrát do týdne si vyjedu na kole. Proč i několik týdnů poté, co jsem začal konzumovat 2300 kcal denně, stále hubnu? Momentálně vážím 70,5 kg. Může mít na denní spotřebu kalorií vliv konzumace kávy? Denně piju 2 šálky turecké kávy neoslazené bez mléka. A může na to mít vliv i fakt, že pět dní v týdnu po jedné hodině odpolední už nic nejím?

      Mohou za tom mít podíl i psychycké problémy?

      Mění se denní spotřeba kalorií v průběhu roku v závislosti na ročním období?

      • 2. 7. 2020 13:40

        Dobrý den,

        díky za dotazy, spojil jsem Vaše komentáře do jednoho.

        Gratuluji k pěknému shození váhy. Pokud stále hubnete a nechcete, musíte buď ještě více zvýšit kalorický příjem (přidat na jídle), nebo snížit výdej (ubrat na pohybu). Káva má na spalování spíše zanedbatelný vliv, i když se uvádí, že kofein kalorický výdej mírně navyšuje. Dvěma šálkům bych ale nevěnoval pozornost, to dnes pije v podstatě každý.

        Pokud veškerý svůj denní příjem sníte ráno a dopoledne a odpoledne a večer naopak hladovíte, ideální to není. Máte-li možnost, rozložte porce rovnoměrně do celého dne. Je těžké sníst veškerý potřebný denní příjem v krátkém čase.

        Psychické problémy nepochybně narušují trávení a mohou omezit vstřebávání živin. Stejně tak klesá chuť k jídlu a lidé trpící stresem často jsou hubení. Opačným extrémem je naopak přejídání se z důvodu stresu. Každopádně lidé s rozhozenou psychikou obvykle mají s váhou problémy jedním či druhým směrem.

        Roční období nemá na denní spotřebu kalorií přímý vliv. Vliv má ale nepřímo – v létě častěji pracujeme venku, sportujeme, hýbeme se. Proto může být v jarních, letních a podzimních měsících u velké části populace kalorický výdej vyšší než během zimy, kdy spíše sedíme doma.

    26. Jiří
      2. 8. 2020 19:32

      Zdravím,
      Aplikace Kaloricke tabulky mi tvrdí, že pro nabrání svalů mám mít příjem 1900 kcal, tam se ale odečítají spálené kalorie cvičením tzn když reálný příjem třeba 2900 kcal. Tady mi to ukazuje na udržení 2300 kcal. Znamená to tedy kompletně 2300 kcal byť třeba 500 kcal spálím, správně?

      • 3. 8. 2020 03:04

        Ano, je to tak.

    27. Sára
      15. 9. 2020 20:12

      Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat jestli se do kalorického deficitu, spíše do denně spálených kalorií počítají klidové i aktivní nebo pouze aktivní? Děkuji :)

    28. Amélie
      27. 1. 2021 19:21

      Dobrý den. měřím 170 cm a vážím 72 kg. Chtěla bych zhubnout na 65 kg a snížit celkové množství tuku. Bazální metabolismus mám 1492 kcal. Náramek mi ukazuje, že denně spálim cca 2200 kcal. Jsem v kalorickem deficitu, že denně přijmu 1500 kcal. Tedy jen to co tělo potřebuje v rámci bazalu. Je to ok, nebo je deficit moc velký? Denně chodím pěšky cca 8 km. Děkuji.

    29. Lenka
      16. 2. 2021 16:41

      Dobrý den chtěla jsem se zeptat je mi 33 let, měřím 159 cm a vážím 59 kg.. Podle kalkulačky bych jela mít denní příjem něco kolem 1350 kcal denně. Na kolik kcal to mám snížít abych začala hubnout? Jinak co se týče cvičení tak pomaličku začínám, zatím teda jen doma cardio cca 30 minut tak 3 týdne.

    30. Jindřiška
      9. 3. 2021 11:44

      Dobry den chci se zeptat kdyz chci zhubnout musim v 15 ti dodrzovat kaloricky deficit

    31. Pepa
      23. 3. 2021 10:41

      Ahoj, chci se zeptat mám 180cm 83kg a 13 let 2xtydne cvicim a chtěl bych se zeptat chtěl bych zhubnout na aspoň na 75kg tak se chci zeptat kolik kalorií mám jist denně ?

    32. Adam
      17. 5. 2021 21:45

      Dobrý den jsem sportovec hraju fotbal jezdím na kole a chodím téměř každý den běhat také doma cvičím dělám posilování na tricepsi, bicepsi, a taky na prsa a horní část těla každý den 10 minut potom taky 300 zvedání 1.5 kg činek na bicepsi a tricepsi a také 10 minut cviků na břicho cviky mám z youtube a taky z aplikace fitity z youtube na břišáky a fitify na horní část těla chtěl bych poradit s jídelníčkem protože nevím jak poznám kolik kalorií jsem snědl a kolik zhubl díval jsem se na youtube co jíst a co ne řídím se podle toho také bych se chtěl zeptat za jak dlouho si takhle dokážu vybudovat postavu? Chci také ještě do tréninku zapojit další cvičení 10 minut každý den a rychlé hubnutí je to workout na celé tělo při kterém se extrémně rychle pálí tuky co by jste mě doporučil k těm kaloriiím a tomu za jak dlouho si dokážu v tomto tempu vybudovat postavu?

    33. Oldřich
      20. 7. 2021 20:31

      Dobrý den , meřím 185 cm a mam jen 60kg chtel bych přibrat alespoň 20 kg . Můžu prosím vědět kolik toho mám jist ? Někdo píše 2860 kj a někdo zas 6000kj. Co je na tom pravdy . Diky za odpověď

    34. Radka
      26. 11. 2021 16:39

      Dobrý den, je moje kámoška se chce zeptat jestli je v pohodě 12 let 165-170cm 59-62. Je to v pohodě?hodně se s tím trápí a okolo těchto informací se pohybuje nevím to úplně přesně ale něco z toho to bude.

      • 29. 11. 2021 10:49

        Dobrý den,
        bohužel z Vašeho komentáře nedokážu přesně poznat, jaké údaje máte na mysli. Ve 12 letech by se ale dívka určitě neměla trápit se svou postavou, na to má ještě dost času. :) Je to tedy určitě „v pohodě“.

    35. david
      17. 1. 2022 23:46

      Dobrý den,je mi 15 let,mám 65kg,měřím 180cm a sportuji 3x tydne.Mojim cílem je nabrat svalovou hmotu na vizualní stránku.Mam minimalne tuku na brise asi tak jako vetsina v mem veku a nevim jestli se mam zbavit napred toho a pak nabirat nebo jak.Nebo kolik mam snist kcal denne,jak cvicit atd.

    36. petra
      1. 3. 2022 13:19

      dobry den mam 12 let 40 a min kg 155 cm a lecim se z ppp- mentalni anorexie , kolik kcal bych mela jist ?prosim?

    37. Alenka
      4. 4. 2022 19:56

      Dobrý den prosím o radu . 36 let ,mám 160 cm vážím 72 kg a obsah tuku v mém těle podle in body je 42% denně jím 1480 kalorií z toho 125 cukru, 125 bílkovin a 47 tuku. Necvičím mám sedavé zaměstnání dělám na kol centrum takže celý den mluvím a zapisují do počítače. I přes tenhle příjem nehubnu mohu si příjem ještě snížit ? Děkuji za radu

    38. Ája
      21. 4. 2022 21:29

      Dobrý den,
      měřím 170 cm a vážím 53 kg. Cvičím 1-2x týdně silový tréninky a přibližně 3x týdně kardio. Jím zdravě a snažím se o dostatek bílkovin. Příjem mám kolem 1800 kcal denně. Přála bych si víc se vyrýsovat a zpevnit. A upřímně moc nevím, co proto víc udělat. Když zvýším intenzitu silového tréninku, jde to spíš do objemu a to se mi nelíbí. Ráda bych zůstala štíhlá, ale zároveň se vyrýsovala. Můžete mi prosím poradit, co mohu změnit? Předem moc díky.

    39. Jitka
      5. 4. 2023 16:41

      Dobrý den. Mam 87kg 165cm je mi 27 let jsem žena. A chci se zeptat kolik kcal bych mela denne prijmat a kolik spalit kdyz chci zhubnout na 65kg?… predem dekuji za odpoved❤️

    40. Miroslava Balcrarová
      27. 4. 2023 11:22

      Dobrý den mám prosím dotaz ,jsem žena,měřím157 cm, váhu mám 70kg,mám cukrovku 2 typu, můžete mi poradit jaký příjem potravy bych měla mít, pitný režim mám 2 l na den ,čistá voda max 2 kávy malé cca.100 ml. každý den chodím 5-8 km,1*týdně joga ,o víkendech chodím na hory od 10-19 km, děkuji ,dle počasí, ,chtěla bych váhu 66 -68 kg, snažím se jíst zdravě, bíle pečivo nejím už 5 let, děkuji za odpověď a přeji hezký den Miri

    41. Blanka
      16. 8. 2023 17:31

      Zdravím, má denní spotřeba potravin je 1400 kcal a přesto nehubnu!!! 2x-3x týdně cvičím 30min.pilates a také to nepomáhá!! V létě denně svižně plavu 50min. Měřím 164cm a vážím 81kg tedy slušná nadváha. Je mi 71let jsem aktivní člověk žádné vysedávání a přesto nehubnu.Vím že věkem to není snadné jako to bylo za mlada. Poradíte mi co dělat ještě navíc,děkuji. Blanka

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

    Bez cookies to nezvládneme. Více

    Do Tvého počítače mohou být během používání tohoto webu dočasně uloženy soubory cookie. Pomáhají nám analyzovat návštěvnost, zobrazovat personalizované reklamy, nebo Ti usnadnit používání některých služeb webu (třeba košík, který si pamatuje tvoje zboží i po opuštění webu). Cookies jsou používány výhradně za účelem zkvalitňování služeb a nejsou nijak nebezpečné. Účelem této zprávy je splnění povinnosti informovat Tě, že cookies jsou nezbytnou součástí tohoto webu a jeho používáním s tím souhlasíš. Po stisknutí tlačítka „Chápu“ Tě následující rok tato zpráva nebude znovu obtěžovat.

    Zavřít