Stahování protisměrných kladek

Zaměření cviku

Představíme si 3 způsoby, jak lze provádět stahování protisměrných kladek. Při stahování kladek posilujeme především prsní svaly, v případě poslední představené varianty se však zapojují také zádové svaly.

Horní a dolní část prsních svalů

Pokud chcete posílit především spodní část prsních svalů, je vhodný pouze velmi mírný předklon trupu. Není přitom ani potřeba mít jednou nohou nakročeno dopředu, stačí pouze stát rozkročenýma nohama na šířku ramen.Čím více se při cviku předkláníme, tím více se zapojuje střední a horní část prsních svalů.

Stejně jako další cviky na kladce tento cvik slouží spíše jako doplňkový. Je také vhodný pro lidi, kteří nemohou ze zdravotních důvodů posilovat prsní svaly s volnou zátěží.

V případě varianty cviku vleže se zapojuje především střední část prsních svalů. Cvik se snažíme provádět v maximálním rozsahu. Klíčové je umístit lavici přímo doprostřed mezi kladky, aby prsní svaly nebyly zatěžovány nerovnoměrně.

Stahování protisměrných kladek k bokům

V druhém videu si představíme variantu stahování protisměrných kladek, při které se zapojují také zádové svaly. Zapojují se tedy podobné svaly, jako u pulloveru. Kromě širokého svalu zádového se jedná také o přední sval pilovitý.

Ruce by také při tomto cviku měly být natažené, ale nikoliv propnuté! Obecně je propínání v loktech či kolenou nebezpečné a podstatně se tím zvyšuje riziko zranění.

Do posilovnySe zátěží

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům

Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *