Stahování kladky nataženýma rukama

Zaměření cviku

Stahování horní kladky nataženýma rukama vestoje nepatří mezi nejznámější cviky. Jedná se však o velmi efektivní cvik, při kterém posílíte jak zádové svaly, tak částečně také svaly prsní.

Tento cvik je podobný pulloveru, avšak rozsah pohybu je mírně odlišný a navíc se odlišuje typ zátěže (pullover se zpravidla cvičí s činkou), a proto můžeme doporučit kombinaci těchto dvou cviků i v rámci jednoho tréninku.Trénink na front lever

Cvik částečně pomůže při nácviku street workoutového cviku front lever. Zátěž na prsní a zádové svaly je totiž u front leveru podobná. Jedná se však o velmi komplexní cvik a zapojují se při něm i další svalové partie, a proto stahování kladky nataženýma rukama pro jeho zvládnutí rozhodně nestačí.

Nejčastější chyby

Při cviku je důležité, aby se nezapojovala horní část trapézového svalu. Ramena, resp. lopatky, proto musí být staženy dolů a nesmí se při cviku zvedat.

Páteř je při cviku přirozeně prohnutá a hlava by potom měla být v jejím prodloužení. To znamená, že jelikož jsme v mírném předklonu, tak pohled nesměřuje přímo dopředu, ale spíše do podlahy.

Cvik se cvičí v pozici v mírném předklonu a s pokrčenýma nohama kvůli stabilitě, aby se mohly naplno zapojit prsní a zádové svaly. Při cviku však můžete stát také rovně, čímž se začnou zapojovat také břišní svaly, aby zajistily tělu stabilitu. Cvik se tedy stane více komplexním na úkor toho, že se část zátěže přenese z prsních a zádových svalů na svaly břišní. Je proto na vás, na co se chcete v rámci tréninku zaměřit.

Do posilovnySe zátěží

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *