Trénink na prsa, tricepsy a ramena s vlastní váhou

Zaměření workoutu

Tento náročný workout pouze s váhou vlastního těla je složen čistě z různých variant kliků. Je tedy zaměřený zejména na prsa a dále pak také na tricepsy a ramena. Částečně se ale při klicích zapojuje i střed těla.

Ke cvičení potřebujete pouze něco, na co si můžete položit nohy při klicích s nohama nahoře – úplně vám postačí židle. Pauzy jsou vždy až po odcvičení 3 cviků!

Úroveň 1

Úroveň 2

Technika cviků

Lukostřelecké kliky

Diamantové kliky

Ramenní kliky

Klasické kliky

Vojenské kliky

Kliky s nohama nahoře

Pro koho je workout určený?

Workout je inspirován metodou trojsérií, která je určena spíše pro pokročilejší. Při první úrovni odcvičíte přes 100 opakování kliků během 20 minut a při druhé úrovni dokonce přes 200 opakování. Tento workout je tedy poměrně dost náročný.Před a po cvičení

Před workoutem stačí zahřát svaly při několikaminutové rozcvičce. Důležité je hlavně rozhýbání horní poloviny těla, na kterou je workout zaměřený – ideální je tedy kroužení rukama v zápěstích, loktech i ramenech, rychlé předpažování či upažování v předklonu apod. Na ukázky se můžete podívat na následujícím videu:

Po cvičení pak stačí jednoduše protáhnout posilované partie a mimo jiné tak například zrychlit regeneraci.

Jak se protáhnout po cvičení? Vhodné protahovací cviky uvidíte na následujícím videu:

Jak často workout cvičit?

Jelikož je tento workout opravdu hodně náročný a vybrané svalové skupiny jsou při něm posilovány velmi komplexně, úplně stačí workout zařadit 1x týdně. V každém případě však maximálně 2x týdně.

Protože se při tréninku výrazně zatěžuje přední strana horní části těla (prsní svaly a přední část deltového svalu), je vhodné trénink střídat s posilováním zad, aby nedocházelo k rozvíjení horního zkříženého syndromu.  V domácích podmínkách můžete vyzkoušet například náš další workout:

Líbí se Ti tento workout? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k workoutu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *