Trénink na záda a břicho na hrazdě

Tento workout je zaměřený především na zádové a břišní svaly. Značně se ale zapojují také svaly předloktí a bicepsy. Workout vám zabere okolo 35 – 40 minut, a to i s rozcvičkou a závěrečným vychladnutím. Dle své výkonnosti můžete vybírat ze dvou rozdílně náročných variant.

Úroveň 1

Úroveň 2

Technika cviků

Úroveň 1

Úroveň 2

Pomůcky a zdraví

Jediná pomůcka, kterou opravdu potřebujete, je hrazda (může to být i obyčejná tyč do dveří). Proto workout můžete cvičit i doma. Doporučujeme vám však používat i rukavice na cvičení – především nemáte-li hrazdu s pěnovými úchopy. Jinak se nevyhnete bolestivým mozolům.Při pauzách mezi cviky si rozhodně nesedejte – svaly vám rychle ztuhnou a vy se již nebudete cítit na další cvičení. Tento čas tedy raději využijte protahováním a lehkým pohybem.

Před a po cvičení

Před samotným cvičením je důležité se zahřát a také mírně protáhnout příslušné svalové partie. K tomu poslouží dynamický strečink, jehož ukázku najdete na videu níže. Této rozcvičce věnujte alespoň 5 minut.

Po dokončení workoutu je nutné svaly uvolnit a nechat tělo postupně vychladnout. Proto věnujte několik minut protažení zejména svalů břicha a zad.

Břišní svaly protáhnete pomocí cviků jako je kobra či most. Zádové svaly potom např. prostřednictvím úklonů do stran s nataženýma rukama nebo prostým zavěšením na hrazdu a střídavým napínáním a uvolňováním svalů.

Jak si workout přizpůsobit

Jestli je pro vás cvičení moc náročné, doporučujeme vám nejdříve prodloužit přestávky mezi cviky, nejdéle však na 1 minutu. Jestliže vám to nebude stačit, až potom přejděte ke snižování počtu opakování.

Je-li pro vás naopak i obtížnější verze příliš jednoduchá, potom přestávky zkracujte, nejméně na 10 sekund. Až poté se pusťte do zvyšování počtu opakování či přidávání dalších kol.

Jak často workout cvičit?

Tento workout doporučujeme zařadit do tréninkového plánu 1x-2x týdně. Je to zejména z toho důvodu, že břišní svaly nelze na hrazdě procvičit úplně komplexně a je vhodné je posilovat i jiným způsobem.

Líbí se Ti tento workout? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k workoutu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Potřebujete více informací?

Sepsali jsme pro vás 10stránkový e-book o hubnutí a tvarování postavy.

Sepsáno na základě našich zkušeností s lidmi, jako jste vy (našimi čtenáři)

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden večer, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě dotazů a zkušeností stovek našich čtenářů a klientů - běžných lidí, kteří chtěli shodit pár kilo a dostat se do formy.

Kniha mimo jiné obsahuje

  • Jak nastavit zdravý jídelníček
  • Jak hubnout a vytvarovat postavu
  • Jak správně počítat kalorie
  • Jak měřit výsledky
  • Jak změnit svůj život k lepšímu díky změně postavy

Jak získat náš e-book?

Ebook si můžete zakoupit nyní s dlouhodobou slevou 50 %. Místo 199 Kč tak zaplatíte jen 99 Kč. Zadejte do formuláře svůj e-mail, na který Vám zašleme údaje k platbě převodem. Po jejím provedení obratem obdržíte e-book do své e-mailové schránky.

Objednávka