Trénink na prsa, ruce a záda na doma

Zaměření workoutu

Tento workout s váhou vlastního těla posílí především vaše prsa, záda a v menší míře také tricepsy a bicepsy. Cvičení vám zabere 25-30 minut v závislosti na obtížnosti. V celkovém času není zahrnuta rozcvička a závěrečné protažení svalů, které důrazně doporučujeme.

Úroveň 1

Úroveň 2

Úroveň 3

Úroveň 4

Technika cviků

Shyby nadhmatem (šir.)

Shyby nadhmatem (úz.)

Shyby střídavě

Shyby podhmatem

Klasické kliky

Široké kliky

Cvičební pomůcky

Základem pro tento workout je jednoznačně hrazda, bez které se neobejdete při posilování zad. Stačí vám přitom jednoduchá tyč do dveří.
Pro větší zapojení a případně i ztížení kliků můžete použít také podpěry na kliky, které jsou také velmi užitečnou pomůcku, kterou při domácím cvičení často využijete.Před a po cvičení

Před cvičením vám doporučujeme se rozcvičit, ideálně formou dynamického strečinku. Zaměřte se především na zahřátí svalů horní části těla, které budete během workoutu posilovat. Rozcvičení věnujte alespoň 5 minut. Na videu níže uvidíte vhodné zahřívací cviky:

Po cvičení je důležité naopak protažení, neboli statický strečink. Opět protáhněte přinejmenším svaly, které jste posilovali během workoutu. Pokud však máte dostatek času, protáhněte ideálně celé tělo. Strečinku se věnujte nejlépe alespoň 10 minut. Na videu níže vám opět prozradíme, jak se správně protahovat:

Pro koho je workout určený?

Workout jsme vytvořili ve 4 úrovních, a tak je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Jak často cvičit?

Workout doporučujeme cvičit 1-3x týdně vždy s alespoň jednodenní pauzou, aby svaly měly prostor na regeneraci. Mezitím můžete posilovat například spodní část těla a břicho, a průběžně tak během týdne procvičit celé tělo.

Líbí se Ti tento workout? Doporuč jej svým přátelům

Diskuse k workoutu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *