Prkenná výzva – 30 denní výzva na břicho

Zaměření workoutu

Chcete posílit břišní svaly a vůbec celý střed těla? Žádný problém, připravili jsme pro vás Prkennou výzvu – 30 denní výzvu složenou pouze ze dvou cviků určených na posílení core a celkového zpevnění postavy.

Úroveň 1

Technika cviků

Klasický plank

Boční plank

Více o prkenné výzvě

Každý tréninkový den během této výzvy tedy odcvičíte tři série s přestávkami 45 sekund klasického planku (prkna) a následně dvě série (jednu na každou stranu) bočního planku bez přestávky. Výjimkou jsou první a poslední den, kde je u klasického planku pouze jedna série, při které se v pozici snažíte udržet co nejdéle. Díky tomu snadno zjistíte, jak moc jste se zlepšili v průběhu celé výzvy.Je Prkenná výzva vhodná pro začátečníky?

Ano, výzva je vhodná pro začátečníky, jelikož v začátcích cvičení je důležité právě posílení středu těla. Navíc si v průběhu 30 dní pomalu zvyknete na pravidelné cvičení a budete s ním tedy i s vyšší pravděpodobností nadále pokračovat.

Můžu výzvu kombinovat s jiným cvičením?

Tuto výzvu je určitě možné kombinovat s dalším cvičením. Přestože se totiž při planku zapojuje velké množství svalů, tak primárně je cvik zaměřený na střed těla. Pokud tedy v průběhu výzvy chcete cvičit více, zaměřte se na jiné svalové partie, nebo případně výzvu zkombinujte s kardiovaskulárním cvičením.

Máte nějaké dotazy nebo připomínky týkající se této výzvy? Ptejte se na našem fóru.

Líbí se Ti tento workout? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k workoutu

 1. Profilový obrázek
  Jiří
  16. 5. 2019 08:43

  Dobrý den, měl bych dotaz na prkennou výzvu. V rámci cvičebních serií prosím o sdělení o jaký níže popsaný model se jedna?

  1) 30s plank, 45s pauza, 30s plank, 45s pauza, 30s plank, 45s pauza boční plank 20s na každou stranu bez pauzy, nebo
  2) 30s plank, 45s pauza, boční plank 20s na každou stranu bez pauzy, 45s pauza, 30s plank, 45s pauza, boční plank 20s na každou stranu bez pauzy, 45s pauza, 30s plank, 45s pauza, boční plank 20s na každou stranu bez pauzy, 45s pauza

  Děkuji Vám za odpověď a s pozdravem

  • Lukáš Jirsa
   16. 5. 2019 10:18

   Dobrý den,

   první varianta je správně. :)

 2. Profilový obrázek
  Jiří
  17. 5. 2019 07:23

  Děkuji :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *