Klasické kliky

Zaměření cviku

Základní varianta kliků – cvik, který můžete cvičit v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Tato varianta je zaměřena hlavně na prsní svaly, ale částečně také na tricepsy a ramenní svaly. V našem katalogu cviků naleznete mnoho dalších variant.

Jak cvičit klasické kliky?

Klasické kliky jsou základní variantou kliků. Ruce byste měli mít od sebe zhruba půl metru (o trochu více než na šířku ramen).Kovové podpěry na kliky na našem obchodě

Pokud již zvládáte více než 30 opakování, doporučujeme vám pořídit si podpěry na kliky, které vám umožní větší rozsah pohybu a tím i efektivnější posilování prsních svalů.

Dýchání

Nadechujte se při pohybu dolů a vydechujte při pohybu nahoru.

Na co si dát pozor

Mimo správné dýchání se soustřeďte na to, abyste měli tělo neustále zpevněné a nijak se neprohýbali. Dále vždycky ukončete opakování s nataženýma rukama a udržujte tak plný rozsah pohybu.

Více o klicích se dočtete v tomto článku.

Na domaS vlastní vahou

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům

Diskuse ke cviku

 1. Profilový obrázek
  Stanislav
  19. 1. 2019 20:04

  Chci se zeptat jak mám nabrat pořádně na ruce abych měl velké bycaky a šlo to na mě vidět

  • Lukáš Jirsa
   19. 1. 2019 20:30

   Ahoj Stando,

   cvič cviky zaměřené na bicepsy (aby rostly), jez hodně bílkovin (aby svaly měly z čeho růst) a sniž tělesný tuk na minimum (aby svaly byly vidět). To je hodně ve zkratce vše, co potřebuješ. :)

 2. Profilový obrázek
  Karel
  6. 2. 2019 09:44

  Ahoj mam jít na fyzické testy a potřebuji nabouchat co nejvíc kliku, ale udělám max 20 pak už se prostě nezvednu nemáte nějaký tip jak se co nejrychleji zlepsit? Díky

  • Jan Kuděj
   6. 2. 2019 10:56

   Ahoj Karle,
   Doporučil bych cvičit kliky co nejčastěji a v mnoha sériích (třeba i 10-15 sérií). Tím “co nejčastěji” myslím to, aby to nebylo přes bolest. Pokud by svaly druhý den bolely, tak je vhodná pauza alespoň do dalšího dne.

 3. Profilový obrázek
  Ján
  16. 5. 2019 12:02

  Dakukem za rady, pomohlo 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *