Tlaky s jednoručkami vsedě

Zaměření cviku

Základní cvik na deltové svaly – to jsou tlaky s jednoručkami vsedě. Podívejte se na správnou techniku tohoto cviku a na jeho další varianty.

Při cviku se zapojuje především střední část deltového svalu. Výrazněji se však zapojuje také přední část deltového svalu. Při natahování rukou pracují také tricepsy, na které již však cvik není primárně zaměřen.Proč by měla být ramena stažena dolů?

Ramena by měla být stažena dolů a v této pozici zafixována proto, aby se při cviku nezapojovala horní část trapézového svalu, což je při posilování ramenních svalů nežádoucí.

Tlaky s jednoručkami vestoje

Cvičit lze i vestoje, avšak při této variantě je vytvářen nápor na záda. Tlaky vestoje mohou být zajímavým zpestřením tréninku, ale spíše pro pokročilé, kteří mají zpevněný střed těla. Začátečníci by měli cvik provádět pouze vsedě a měli by se soustředit na správnou techniku provedení cviku.

Tlaky s obouruční činkou

Další variantou jsou tlaky s obouruční činkou. Při této variantě dáváme osu činky za hlavu, a je proto v tomto případě obzvlášť dbát na to, aby se nezapojovala horní část trapézového svalu, resp. aby nedocházelo ke krčení ramen. Cvik lze provádět také na multipressu.

Do posilovnyS jednoručkamiSe zátěží

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *