5 TIPů pro štíhlou postavu: Jak zhubnout na břiše

5 tipů pro štíhlou postavu

Břicho patří mezi ty části těla, kterým se dostává při hubnutí největší pozornosti. Každý se chce zbavit svého „špeku“ a znovu dopnout staré kalhoty, vejít se do milovaných šatů. Dvě sady sklapovaček ráno a večer vám však nepomohou.Zhubnout „pouze na břiše“ je nesmysl

Mezi lidmi se postupně rozšířil mýtus, že cviky na břicho mají přímý vliv na břišní zásoby tuku. Podporují jej i neustálé TV reklamy na stále „dokonalejší“ stroje sloužící tomuto účelu.

Problém je, že tímto způsobem svůj „pupek“ nikdy neshodíte. Jediným výsledkem může být nárůst svalové hmoty v posilovaných místech a díky tomu paradoxně ještě větší zakulacení postavy. Proč?

Na rozdíl od posilování svalů, tukové zásoby jsou spalovány rovnoměrně. Přírodní cestou nelze spalovat tuk pouze v určitě oblasti těla tím, že ji budeme zatěžovat. Už jste viděli někoho, kdo je v obličeji obézní, má dokonale vyrýsovaný trup a nohy opět „oplácané“?

Jak tedy správně hubnout

1) Kardio cvičení: Spalte přebytečné kalorie

Základní podmínkou je dostatečný pohyb a výdej energie. Dejte si do těla a dávkujte si intenzivní trénink – každý den minimálně 20 minut denně. Zátěž můžete i střídat. Jeden den půjdete na dvacet minut běhat, druhý den se vydáte na hodinovou procházku, či jízdu na kole.

Doporučené aktivity

 • Chůze
 • Běhání
 • Plavání
 • Jízda na kole
 • Aerobik, zumba…
 • Tenis, fotbal…

2) Posilujte svaly rovnoměrně

Neodrazujeme vás od posilování, nesoustřeďte se ale na jednu část těla. Když přinutíte svaly k růstu a regeneraci, opět se vám podaří spálit další kalorie. Svalová hmota ke svému růst také potřebuje energii.

Posilujte celé tělo od ramen až po lýtka.

3) Jezte zdravě

Strava je stejně důležitá jako pohyb. Můžete strávit půl dne běháním, ale když pak sednete do fastfoodu na menu s velkou colou, které zajíte zmrzlinou, nemůžete očekávat valné výsledky.

Nezbytná je vyvážená konzumace bílkovin, sacharidů a tuků. O těch jsme se již rozepsali v našich článcích o stravě. Z lednice musí zmizet nadbytek živočišného tuku, sladkosti, uzeniny…

Omezte se na 5-6 jídel denně.

4) Omezte alkohol

Pivní pupek v Česku vlastní každý druhý muž. Jednou za čas není trocha alkoholu na oslavě problém. Vysedávat ale každý večer na pivu vhodné není. Pivaři se zkrátka tuku na břiše a na prsou nezbaví.

Tělo také ze všeho nejdříve pracuje na odbourání alkoholu a místo budování svalové hmoty musí trávit noci touto „zbytečnou“ činností.

Dopřejte si trochu alkoholu o víkendu, jinak ale pijte vodu, případně zelený čaj.

5) Vydržte: Motivace je nejlepším motorem

Opakování je matka štíhlé postavy, hubený z nebe nespadl.

Hubnutí je běh na dlouhou trať. Všichni chceme rychlé výsledky a pohled do zrcadla nás sráží na zem. Pokud ovšem vydržíte, výsledky se dostaví, jen nesmíte mít přehnaná očekávání.

Pořizujte si své snímky, zpětně tak snáze rozeznáte svůj pokrok. Když se budete prohlížet každé ráno a večer, nepoznáte rozdíl. Zpětně ovšem ano.

Pravidelně si měřte zásoby tuku, BMI a zapisujte si výsledky. Zlepšení vám pomůže udržet motivaci. Následně se s chutí můžete zaměřit na nabrání svalové hmoty.

cvičení pro ženyhubnutípodkožní tuk

Líbí se Ti tento článek? Doporuč jej svým přátelům

Zdroje:
stronglifts.com, bodybuilding.com
Diskuse k článku

 1. Profilový obrázek
  Lenka
  11. 3. 2019 16:13

  Dobrý den,
  asi jako většina žen i já mám problém s tlustými stehny a hýžděmi. Jaké cviky jsou nejlepší na zmenšení objemu? Děkuji

  • Lukáš Jirsa
   11. 3. 2019 16:28

   Dobrý den,

   pokud je problém spojen s nadbytkem tukových zásob, pak je nejlepší aerobní (kardio) aktivita, tedy cvičení se zvýšenou tepovou frekvencí. Příkladem může být běh, nebo HIIT trénink, tabata a další. Zároveň byste měla upravit jídelníček, abyste tak podpořila hubnutí (snížit objem nezdravých tuků a sacharidů ve stravě).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Potřebujete více informací?

Sepsali jsme pro vás 10stránkový e-book o hubnutí a tvarování postavy.

Sepsáno na základě našich zkušeností s lidmi, jako jste vy (našimi čtenáři)

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden večer, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě dotazů a zkušeností stovek našich čtenářů a klientů - běžných lidí, kteří chtěli shodit pár kilo a dostat se do formy.

Kniha mimo jiné obsahuje

 • Jak nastavit zdravý jídelníček
 • Jak hubnout a vytvarovat postavu
 • Jak správně počítat kalorie
 • Jak měřit výsledky
 • Jak změnit svůj život k lepšímu díky změně postavy

Jak získat náš e-book?

Ebook si můžete zakoupit nyní s dlouhodobou slevou 50 %. Místo 199 Kč tak zaplatíte jen 99 Kč. Zadejte do formuláře svůj e-mail, na který Vám zašleme údaje k platbě převodem. Po jejím provedení obratem obdržíte e-book do své e-mailové schránky.

Objednávka