Proč je regenerace u moře to nejlepší pro vaše tělo i duši

Regenerace u moře
Komerční sdělení

Dovolená u moře působí blahodárně nejen na naši psychiku, ale také na naše tělo. Přímořský vzduch a koupání v moři jsou zázračnou medicínou. Není náhodou, že na letní dovolenou u moře se nedočkavě těšíme po celý rok. Jaké jsou zdravotní výhody pobytu u moře a proč je tím nejlepším místem, kde se zregeneruje celé naše tělo i duše? Samozřejmě platí, že čím čistší moře, tím lépe. To nejčistší najdete v Evropě poměrně nedaleko, a to v Řecku.

Moře místo lékaře

Určitě jste si všimli, že po návratu z pobytu u moře máte najednou hezčí pleť, pevnější nehty a zdravější vlasy. Také jste celkově prostě šťastnější. Vysoká vlhkost vzduchu hydratuje celé naše tělo a dopřává pokožce 24hodinou ozdravnou kúru. Pokud trpíte kožním onemocněním, je pobyt u moře často jedinou záchranou. Mořská voda má vysoký obsah minerálů a solí, které díky svým antibakteriálním účinkům kůží čistí a léčí. I ve chvíli, kdy jiné léčebné metody nezabírají, vás dovolená u moře může vyléčit nebo dlouhodobě zbavit příznaků nemoci. Čerstvý vánek vám také dokonale pročistí plíce a pomůže i při obtížích, jako je třeba astma nebo silná alergie. Mořská voda pozitivně působí na revmatické potíže, bolest kloubů a zánětlivá onemocnění.

TIP: Chcete si dopřát léčebnou kúru u nejčistšího moře v Evropě? Vyberte si v roce 2019 dovolenou v Řecku!

Regenerace u moře

Zdravá kuchyně, zdravá pleť, zdravý duch

Možná se vám zdá, že hned po příjezdu do vaší dovolenkové destinace se vaše pleť rapidně zhorší a objeví se pupínky. Ty jsou ale prvotním znakem pročištění. Pleť se zbavuje toxinů a díky mořskému vzduchu se velice rychle uzdraví. I vy se po pár dnech u moře budete cítit lehčí a plní energie. Velký podíl na tom má také přímořská kuchyně. Ve vysokých teplotách nejlépe chutnají lehká a zdravá jídla. Ovoce a zelenina uzrálé na slunci jsou samy o sobě delikátním zážitkem. Oblíbené středomořské pochoutky nabízí například řecká kuchyně. A není to jen řecký salát, na kterém si pochutnáte. Dokonalý olivový olej a olivy, místní speciality jako gyros, tzatziki, souvlaki nebo moussaka – to vše si vás podmaní. A to nemluvíme o přísunu čerstvých ryb a mořských plodů. Řecké taverny navíc nabízejí nejen výborné a zdravé jídlo, ale také přátelskou a vlídnou atmosféru.

Regenerace u moře

Život bez stresu

Pracovní stres, rodinné neshody, těžké zkoušky a další problémy běžného života se na nás hrnou a někdy je těžké je zastavit. Pohled na moře, nohy v písku a jemně vanoucí větřík má také silně pozitivní a uklidňující účinky. A není to jen váš pocit! Emocionální pohoda u moře je vědecky prokázána. Kromě vysokého obsahu hořčíku má mořská voda také vysoký obsah lithia a bromu, které jsou přírodními uklidňujícími prvky. Dokáží vyvolat pocit pohody a zklidnit podrážděné svaly a nervy. Přirozeně tak prodlužují délku života. Mořský vzduch se svými zápornými ionty zase vyrovnává hladinu serotoninu, který je zodpovědný za naši špatnou náladu a stres.

U moře se vám bude také mnohem lépe spát. Již zmíněné negativní ionty zvyšují naši schopnosti vstřebávat kyslík. I proto po celém dni na pláží prostě spíte a spíte a vaše tělo si může konečně dopřát zasloužený odpočinek a regeneraci.

zdraví

Líbí se Ti tento článek? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *