Osobnost č. 3: Dwayne “The Rock” Johnson

Dwayne Johnson je jedním z nejoblíbenějších akčních herců současnosti. Přezdívka „The Rock“ (v překladu také skála) se k němu opravdu hodí – jeho postavu by mu totiž mohli závidět i mnozí kulturisti. Pojďme se tedy podívat blíže na jeho život a na to, jak cvičí a jak se stravuje.Jeho život

Dwayne Douglas Johnson se narodil 2. května 1972 v kalifornském Haywardu. V mládí se věnoval americkému fotbalu, jeho fotbalovou kariéru ale ukončilo vážné zranění zad. Později se tedy začal zajímat o wrestling, kterému se věnoval již jeho otec a i dědeček.

Ve wrestlingu se Dwayne rychle proslavil a získal přezdívku „The Rock“, kterou používá dodnes. Byl 10x světovým wrestlingovým šampionem a vyhrál i mnoho dalších titulů. Pokud chcete vědět více o jeho wrestlingové kariéře, určitě nepřehlédněte dokument The Epic Journey of Dwayne ‘The Rock’ Johnson.

Herecká kariéra

„The Rock“ se však po několika letech přestal věnovat wrestlingu a začal se zajímat o herectví. V roce 2001 se mu pak podařilo prorazit díky roli ve filmu Mumie se vrací, ve kterém se krátce objevil v roli krále Škorpiona.

Napůl animovaného Dwayna byste asi těžko poznali

Tato role nastartovala jeho hereckou kariéru – poté se totiž začaly objevovat nabídky na hlavní role. Dwayne se následně objevil v úspěšných filmech, jako je Vítejte v džungli nebo Kráčející skála a získával tak stále více a více fanoušků.

V posledních letech zazářil zejména v sérii Rychle a zběsile, kde má roli drsného federálního agenta Hobbse. Úspěšný však byl také film Práskač nebo snímek Pot a krev, který je o fitness.

Jak „The Rock“ trénuje?

Dwayne vstává okolo čtvrté ráno a pokud zrovna natáčí nějaký film, míří ihned do posilovny nebo si dává ranní kardio. Trénuje 6x týdně a každý trénink mu zabere zhruba 90 – 100 minut.

Článek pokračuje po reklamě

Pokračování článku

Posiluje většinou pouze 1 svalovou partii denně – v pondělí prsa, v úterý nohy, ve středu břicho a ruce, ve čtvrtek záda, v pátek ramena a v sobotu opět nohy. V neděli má odpočinkový den.

Zpravidla posiluje ve 3-4 sériích po 12 opakováních, někdy ale až do úplného vyčerpání. Často také cvičí supersérie (většinou také 4x).

Dwaynův jídelníček

Cheat meal?

V rámci přípravy na film Hercules vytvořili Johnson se svým týmem speciální dietu „12 Labors“, aby zajistili, že bude v nejlepší formě svého života. Tuto dietu pak  Dwayne dodržoval celých 22 týdnů.

Dwayne o svém jídelníčku: „Většinou jím 6x – 7x denně. Je to o tom, přijmout dostatek bílkovin na podporu růstu svalové hmoty – vše je přitom přesně odměřeno tak, abych dosáhl svého cíle. Velké množství bílkovin, komplexní sacharidy a zelenina, to je základ. Strava je zkrátka tak důležitá, že to ani nelze dostatečně zdůraznit.“

Dieta „12 Labors“

1. jídlo: 280 g rybích filetů, 4 bílky, 140 g ovesných vloček
2. jídlo: 225 g kuřecího masa, 150 g rýže (gramáž v neuvařeném stavu), 150 g brokolice
3. jídlo: 230 g platýse, 150 g rýže, 130 g chřestu
4. jídlo: 225 g kuřecího masa, 150 g rýže (gramáž v neuvařeném stavu), 150 g brokolice
5. jídlo: 230 g platýse, 120 g rýže, 130 g chřestu
6. jídlo: 280 g rybích filet, 250 g pečených brambor se salátem
7. jídlo: 30 g kaseinového proteinu, 10 bílků míchaných s cibulí, paprikou a houbami

Taková dieta rozhodně není pro každého. Je vidět, že Dwayne kvůli filmu Hercules udělal maximum a určitě si obdiv svých fanoušků zaslouží.

Oficiální facebooková stránka Dwayna Johnsona

Celý náš seriál o osobnostech ze světa fitness naleznete zde.

motivaceosobnosti

Líbí se Ti tento článek? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahlásit chybu

Máme někde chybu?
Máme nové stránky, dej nám o ní prosím vědět