[ROZHOVOR] Honza na We Run Prague

We Run Prague

Honza se zúčastnil třetího ročníku We Run Prague konaného v Praze. Připravili jsme si pro vás rozhovor shrnující Honzovy pocity ihned po doběhnutí a celý dojem z akce.Jaké byly tvé dojmy bezprostředně po skončení závodu?
Byl jsem samozřejmě především vyčerpaný. Měl jsem ale radost a zároveň jsem cítil obrovskou úlevu. Říkal jsem si: „Mám to za sebou, uběhl jsem to, a bez zastavení!“

Doběhl jsi v první čtvrtině závodníků. Jaký jsi měl čas?
Doběhl jsem 1561. z 8062 lidí, kteří závod dokončili. Můj čas byl 49:26. Vítěz doběhl za 30:46, takže se mezi elitu neřadím. I tak jsem ale se svým výkonem spokojený. Nečekal jsem, že doběhnu pod 50 minut. Přeci jenom běhám příležitostně a jen si tak zpestřuji svůj tréninkový plán.

A co říkáš na práci organizátorů?
Myslím si, že akce byla celkově zvládnutá na dobré úrovni. Je vidět, že už se jedná o to třetí ročník a organizátoři se snaží vyvarovat chybám z minulých ročníků. Co by se dalo vytknout je doprava – tramvaje nebyly vůbec posíleny, a tak se plno lidí muselo do Žlutých lázní vydat pěšky. A jít 2,5 km před 10 km během není úplně ideální. Stejně tak se jistě jednalo o komplikaci pro veřejnost, která musela čekat ve frontách a cestovat přeplněnými tramvajemi.

Na druhou stranu zázemí bylo skvělé. Věci jsme si bez problémů uklidili do šaten, při běhu jsme dostávali vodu na osvěžení a po doběhnutí každý dostal drobné občerstvení na doplnění energie. Zpestřením bylo focení při běhu, fotografie byly následně roztříděny dle startovního čísla a každý ty své mohl dohledat na oficiálním webu (pozn.: Honzovy fotky naleznete níže). Každý soutěžící také dostal kvalitní tričko se svým sloganem, vtipné slogany si pak s oblibou závodníci navzájem četli. Dobrá nálada tedy nechyběla.

Startovní čísla a slogany běžců

Startovní čísla a slogany běžců

Vrátíme se zpět k běhu samotnému. Jaké byly tvoje pocity během závodu?
První 4 kilometry byly prostě super. Všude plno povzbuzujících lidí, běželo se mi krásně a i počasí se smilovalo. Určil jsem si své vlastní tempo a to udržoval po celou dobu závodu. Zpočátku mě hodně lidí předbíhalo, ale nevšímal jsem si toho a později se to podle očekávání obrátilo.
V druhé polovině závodu mi začaly ubývat síly, ale to už jsem byl odhodlaný za každou cenu doběhnout, což se mi také povedlo. Nejhůř jsem se fyzicky cítil až po doběhnutí a zastavení. Celé tělo poté na chvíli odmítalo poslouchat. :)
Organizátoři ale rozdávali zmíněné banány a energetické tyčinky, takže se vše rychle dostalo opět do normálu.

Občerstvení v cíli

Článek pokračuje po reklamě

Pokračování článku

Další fotky z události:

běháníkondicerozhovoryudálostivytrvalost

Líbí se Ti tento článek? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahlásit chybu

Máme někde chybu?
Máme nové stránky, dej nám o ní prosím vědět