5 aplikací pro lepší jídelníček

Aplikace pro lepší jídelníček

Smartphone už má dnes téměř každý, a byla byla by tedy škoda ho nevyužít také pro zlepšení životního stylu. Proto jsme se rozhodli vytvořit seznam těch nejužitečnějších aplikací, které vám pomohou se sledováním energetické bilance, anebo vám nabídnou širokou škálu receptů.Aplikace na sledování energetické bilance

Aplikace z této skupiny vám umožní snadno si zaznamenávat konzumované potraviny a fyzické aktivity, které automaticky přepočítávají na energetický příjem, resp. výdej. Na základě získaných údajů a případně i nápovědy aplikací pak lehce zjistíte, jestli je váš energetický příjem či výdej v pořádku a zda plníte zadané cíle.

Kalorické tabulky na Google Play1. Kalorické tabulky

Skvělou volbou pro sledování energetického příjmu je aplikace Kalorické tabulky. Jedná se o aplikaci vyvíjenou v Čechách, a je proto kompletně v češtině.

Český jazyk však není jedinou výhodou aplikace – po zadání několika údajů vám aplikace doporučí denní příjem kalorií a také jednotlivých živin. Kromě toho do aplikace můžete zadávat také fyzickou aktivitu a lze tak snadno porovnat váš denní energetický příjem a výdej.

Kalorické tabulky - přehled energetického příjmu a výdaje

Kalorické tabulky – přehled energetického příjmu a výdaje

Dále lze sledovat také pitný režim a různé grafy zobrazující například vývoj vaší tělesné hmotnosti či každodenní energetické bilance.

Služba obsahuje velmi širokou databázi potravin a také různých fyzických aktivit. Užitečná je také funkce skenování čárového kódu, která pomůže se zadáváním potravin.

Databáze potravin

Databáze potravin

Kromě aplikace lze tento nástroj používat i ve webové podobě na www.kaloricketabulky.cz.

Cena: Zdarma s reklamami (jednorázový poplatek 69 Kč za odstranění reklam)

Kalorické tabulky pro Android, iOS

MyFitnessPal2. MyFitnessPal

Alternativou ke kalorickým tabulkám je aplikace MyFitnessPal, která je již v angličtině. Databáze potravin a aktivit je opět velmi rozsáhlá. Oproti Kalorickým tabulkám však nabízí příjemnější design a možnost propojení s různými fitness náramky.

Cena: Zdarma (prémiové funkce za 309 Kč/měsíc)

MyFitnessPal pro AndroidiOS

Proč sledovat energetický příjem?

Používáním výše zmíněných aplikací rychle získáte znalost kalorických hodnot potravin. To vám v budoucnu značně pomůže s kontrolou hmotnosti, jelikož pro vás bude mnohem snazší odhadnout vhodné množství potravin a nutriční hodnotu celých jídel.

Tyto aplikace opravdu doporučujeme používat zejména začátečníkům. Pokud je váš jídelníček víceméně stabilní a vaše váha je optimální, využívání těchto aplikací již není potřeba. K užívání aplikace je vhodné se opět vrátit až v momentě, kdy jídelníček upravíte.

Aplikace na fitness recepty

Internet je samozřejmě plný všemožných receptů a najít je není vůbec těžké. Pokud si však chcete hledání i výběr receptů ještě více usnadnit, můžete použít jednu z aplikací, které jsou receptů plné.

Fit recepty3. Fit recepty

Začneme opět českou aplikací s názvem Fit recepty. Tato aplikace má velmi příjemné a intuitivní rozhraní. Vybírat lze z receptů vhodných ke snídani, svačině, k obědu a dalších možností.

V aplikaci lze nalézt stovky receptů, přičemž část z nich je placená. Při výběru receptů vidíte jejich časovou náročnost.

V detailu receptu však najdete mnoho velmi užitečných informací – vedle obtížnosti, potřebných ingrediencí a postupu zde najdete také nutriční hodnoty pokrmu jako celku.

Cena: Zdarma (větší množství receptů za cenu 1,99 €/měsíc)

Fit recepty pro AndroidiOS

Yummly Recipes4. Yummly Recipes

Velmi propracovaná aplikace, která nabízí nepřeberné množství receptů. Nejedná se sice o aplikaci zaměřenou přímo na fitness recepty, nabízí však možnost nastavení různých omezení podle různých způsobů stravování, jako je například vegetariánská, veganská či paleo dieta.

Vedle toho lze vyfiltrovat také konkrétní ingredience, které nemáte rádi, nebo na ně máte alergii. Pokud si tedy s tímto nastavením pohrajete, můžete se dostat ke vhodné nabídce receptů, které budou splňovat veškeré vaše požadavky.

 

Aplikace nabízí mimo jiné také funkci nákupního seznamu. Na seznam lze jedním kliknutím přidat veškeré potřebné ingredience na uvaření jídla. Vytváření seznamu je tedy otázkou vteřin.

Cena: Zdarma

Yummly Recipes pro AndroidiOS

Fat Burning Recipes5. Fat Burning Recipes

Pokud by vám náhodou došly recepty z předchozích dvou aplikací, zkuste také tuto, která funguje velmi podobně. Neustále jsou však přidávány nové recepty, na které jste prostřednictvím notifikací průběžně upozorňováni.

Cena: Již nelze stáhnout

Jaké z těchto aplikací používáte? Máte nějaké další, které na seznamu nemáme? Dejte nám vědět do komentářů!

jídelníčeksložení potravinzdravá strava

Líbí se Ti tento článek? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse k článku

 1. Profilový obrázek
  Lucie
  3. 2. 2016 06:54

  Nevím, jak moc “dobře” se používá na mobilu, používám ji na notebooku, ale moje the best je MY PLATE na livestrong.com Zaregistrujete se, napíšete své vstupní údaje (zaznamenávat mimo váhu můžete i míry) a zvolíte si cíl. Dále si určíte jakou rychlostí k němu chcete dojít (třeba hubnutí nebo nabírání cca půl nebo až 2kg za týden) a aplikace vám vypočítá ideální nejen celkový příjem, ale příjem všech živin včetně vlákniny a soli. Pak už jen zapisujete a snažíte se dodržet co nejvíce doporučených hodnot. No, někdy to není úplně lehké (třeba dodržení soli nebo přijmu jednoduchých cukrů vám může zkazit nevinná svačinka) ;) Dále zapisujete pohybové aktivity a výdej je pak v celkové denní bilanci taky zohledňován. Líbí se mi, že je tam obrovská databáze potravin, receptů, všech možných typů pohybových aktivit. A u nového “my plate” si můžete kdykoli zapnout “meal plan”, který vám doporučí další jídla, aby byl ten den váš příjem shodný s doporučením. Oceňuji taky počítání sklenic vody, hodně receptů a názornost. Poměry živin jdou zobrazit v přehledných grafech. Stejně tak trend nárůstu či poklesu váhy můžete sledovat na grafu přesně za období, které si vyberete. Popravdě, s přestávkami v různých obdobích používám My plate je čím dál vymakanější a jeho zmiňované hlavní funkce nejsou zpoplatněny. (Toho jsem se na začátku bála, jelikož se dá zakoupit i zlaté členství s poradenstvím, nicméně i po 5letech mě k tomu nic nenutí.) Třeba to někomu pomůže, podobné české stránky mi tak dobré nepřišly :-)

  • Jan Kuděj
   3. 2. 2016 08:49

   Děkujeme za příspěvek! Aplikaci vyzkouším, zní to dobře. :)

 2. Profilový obrázek
  Gustavo Woltmann
  31. 12. 2016 10:48

  Děkuju moc kluci, v novém roce rozhodně využiju!

 3. Profilový obrázek
  Honza F
  26. 6. 2018 18:08

  A co Body24 https://body24.org/cs/ ? To umí taky generovat jídelníček a je to zadarmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Potřebujete více informací?

Sepsali jsme pro vás 10stránkový e-book o hubnutí a tvarování postavy.

Sepsáno na základě našich zkušeností s lidmi, jako jste vy (našimi čtenáři)

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden večer, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě dotazů a zkušeností stovek našich čtenářů a klientů - běžných lidí, kteří chtěli shodit pár kilo a dostat se do formy.

Kniha mimo jiné obsahuje

 • Jak nastavit zdravý jídelníček
 • Jak hubnout a vytvarovat postavu
 • Jak správně počítat kalorie
 • Jak měřit výsledky
 • Jak změnit svůj život k lepšímu díky změně postavy

Jak získat náš e-book?

Ebook si můžete zakoupit nyní s dlouhodobou slevou 50 %. Místo 199 Kč tak zaplatíte jen 99 Kč. Zadejte do formuláře svůj e-mail, na který Vám zašleme údaje k platbě převodem. Po jejím provedení obratem obdržíte e-book do své e-mailové schránky.

Objednávka