Výpady

Zaměření cviku

Cviky na další partie

Výpady jsou jedním ze skvělých cviků nejen na hýžďové svaly. Tento cvik zná dnes téměř každý. Jak ale tento cvik správně cvičit? Podívejte se níže na správnou techniku tohoto cviku.

Správná technika výpadů

Při výpadech je třeba dávat si pozor na několik věcí:  • Záda jsou rovná (resp. přirozeně prohnutá), břišní svalstvo je zpevněné
  • Ve spodní pozici je v kolenou úhel 90 °
  • Koleno přední nohy by nemělo přesahovat špičku
  • V základní pozici nepropínáme nohy v kolenou
  • Koleno se nedotýká země – pohyb zastavujeme těsně nad zemí

Výpady do stran či dozadu?

I když je možné cvičit i výpady dozadu či do stran, doporučujeme spíše výpady dopředu, protože tak lze pohyb nejlépe kontrolovat. Při výpadu vzad často dochází ke ztrátě rovnováhy a při výpadu do strany zase hrozí natažení vnitřní strany stehna.

Vracet se zpět do základní pozice?

Ideální je se do základní pozice nevracet, ale spíše se posouvat kupředu. Pokud však máte na cvičení málo prostoru, je možné se do základní pozice vracet. Dejte si přitom však pozor na propínání nohou v kolenou.

Výpady se zátěží

Cvik si snadno ztížíte použitím jednoručních činek či kettlebellů (pokud nemáte ani jedno, můžete zkusit třeba i flašky s vodou :)). Lze použít i velká obouruční činka, která se při výpadech pokládá na ramena. Je však třeba si dvojnásob hlídat rovná a zpevněná záda.

Nejdříve vypilujte techniku cviku a až poté se pusťte do cvičení s činkami, i když je pro vás cvik bez zátěže jednoduchý. Správná technika je základ úspěchu.

Na domaS jednoručkamiS vlastní vahouSe zátěží

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům

Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *