Kick-back

Zaměření cviku

Kick-back je dalším z izolovaných cviků na triceps. Při cviku je potřeba mít k dispozici lavici, anebo alespoň její substitut. Pokud však zrovna lavici nemáte, můžete cvičit také kick-back ve výpadu (viz níže).

Na co si dát pozor?

Při cviku se opravdu soustřeďte, aby pohyb probíhal pouze v lokti. Je tedy zásadní mít zpevněné celé tělo, což je výrazně snazší, pokud se pevně opřete o lavičku a jednou nohou také o zem. Loket také mějte po celou dobu těsně u těla.Důležité je také neprovádět pohyb švihem, což ale částečně souvisí s předchozím bodem, protože ke švihu je nutný pohyb celého těla.

Kick-back ve výpadu vs. kick-back

Kick-back ve výpadu je technicky náročnější variantou běžného kick-backu. Ve výpadu je totiž mnohem těžší vyhnout se souhybu těla. Kick-back ve výpadu tedy není tak izolovaným cvikem, jako je kick-back klasický. Klasický kick-back se navíc provádí pouze s 1 činkou, a tak se lze lépe soustředit na správnou techniku.

Výhodou varianty ve výpadu je, že posilujete obě ruce zároveň, čímž šetříte i nějaký ten čas. Jestliže se však chcete zaměřit na opravdu perfektní zatížení tricepsu, bude pro vás vhodnější běžný kick-back.

Do posilovnyNa domaS jednoručkamiSe zátěží

Líbí se Ti tento cvik? Doporuč jej svým přátelům
Diskuse ke cviku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *