Workouty » Trénink na prsa, tricepsy a ramena s vlastní váhou

Tento náročný workout pouze s váhou vlastního těla je složen čistě z různých variant kliků. Je tedy zaměřený zejména na prsa a dále pak také na tricepsy a ramena. Částečně se ale při klicích zapojuje i střed těla.

Ke cvičení potřebujete pouze něco, na co si můžete položit nohy při klicích s nohama nahoře – úplně vám postačí židle. Mezi cviky nejsou žádné pauzy. Po odcvičení jedné varianty kliků tedy ihned přecházíte na další!

Technika cviků

Lukostřelecké kliky

Diamantové kliky

Ramenní kliky

Klasické kliky

Vojenské kliky

Kliky s nohama nahoře

Pro koho je workout určený?

Workout je inspirován metodou trojsérií, která je určena spíše pro pokročilejší. Při první úrovni odcvičíte přes 100 opakování kliků během 20 minut a při druhé úrovni dokonce přes 200 opakování. Tento workout je tedy v každém případě vcelku výzva.

Před a po cvičení

Před workoutem stačí zahřát svaly při několikaminutové rozcvičce. Důležité je hlavně rozhýbání horní poloviny těla, na kterou je workout zaměřený – ideální je tedy kroužení rukama v zápěstích, loktech i ramenech, rychlé předpažování či upažování v předklonu apod. Na ukázky se můžete podívat na následujícím videu:
 

Po cvičení pak stačí jednoduše protáhnout posilované partie a mimo jiné tak například zrychlit regeneraci.

Jak se protáhnout po cvičení? Vhodné protahovací cviky uvidíte na následujícím videu:

Jak často workout cvičit?

Jelikož je tento workout opravdu hodně náročný a vybrané svalové skupiny jsou při něm posilovány velmi komplexně, úplně stačí workout zařadit 1x týdně. V každém případě však maximálně 2x týdně.

Protože se při tréninku výrazně zatěžuje přední strana horní části těla (prsní svaly a přední část deltového svalu), je vhodné trénink střídat s posilováním zad, aby nedocházelo k rozvíjení horního zkříženého syndromu.  V domácích podmínkách můžete vyzkoušet například náš další workout na břicho a záda na hrazdě.

TIP: Navštivte naše nové diskusní fórum.