Tajemství úspěchu Novaka Djokoviče? Bezlepková dieta

Úřadující světová tenisová jednička Novak Djokovič zažil v posledních letech hvězdný vzestup až na vrchol, během kterého získal pět z celkových šesti grandslamových titulů.

Svůj úspěch Srb připisuje změně jídelníčku v roce 2010, kdy se rozhodl přejít na bezlepkovou dietu. Od té doby se mu podařilo splnit si velkou část svých tenisových snů. Získal zmíněných 5 titulů z Grand Slamu a stal se světovou jedničkou dle žebříčku ATP.

Nyní se Djokovič rozhodl podělit s fanoušky a sportovními nadšenci o své tajemství – bezlepkovou dietu. Chystá vydání knihy Serve to Win: The 14-Day Gluten-Free Plan for Physical and Mental Excellence, která má být unikáním klíčem k zlepšení fyzické zdatnosti a zvýšení kvality života jako takového.

Kniha je založena na přístupu k výživě formou stravy bez obsahu lepku, pojednává ale i o Novakově cestě. Autor se zmiňuje o dětství spojeném s bombardováním Bělehradu, popisuje své období hráče, který většinu turnajů opouštěl předčasně a hlavním tématem je samozřejmě rychlá přeměna ve světovou jedničku a postrach všech soupeřů.

„Vhodná dieta mi pomohla stát se lehčím, zdravějším a více soustředěným. Jedná se o hlavní příčinu změny v mé kariéře, osobním životě i životech lidí kolem mě. Je pro mne důležité sdílet své znalosti a pomoci ostatním zrealizovat jejich sny.

Čtenáři naleznou i návod, jak kompletně změnit životosprávu během 14 dnů a přejít na Djokovičovu dietu. Obsahuje týdenní jídelníčky a chutné recepty jednoduché na přípravu. Novak předává i rady pro psychické uklidnění, eliminaci stresu a jednoduchá fyzická cvičení – přípravu, kterou absolvuje před každým zápasem.

Kniha vyjde v anglické verzi již 20. srpna.

Obchod FitYOU.cz
Lukáš Jirsa

Lukáš Jirsa

Internetový podnikatel a student se snahou o zdravý životní styl. Najdete mě také na mých osobních stránkách.

TIP: Rozveďte o tomto článku diskusi na našem novém diskusním fóru.

Zanechat komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*