Muž, který jedl 25 let pouze pizzu

Máte rádi pizzu? Určitě ne tolik jako Dan Janssen – muž, který posledních 25 let jedl pouze pizzu. Jak se vůbec dostal k takové bizarnímu jídelníčku, který absolutně postrádá rozmanitost a je z výživového hlediska špatně ve všech aspektech?

Vegetarián, který nemá rád zeleninu

Když byl Dan dítě, jeho jídelníček se nijak nelišil od toho průměrného. Ve 14 letech se ale z etických důvodů rozhodl stát vegetariánem. Po několika týdnech jako vegetarián mu však něco došlo – nesnáší zeleninu!

Kromě toho si také uvědomil, že má opravdu rád pizzu, a tak se rozhodl, že bude jíst jen ji. Mimo pizzu jí jednou týdně misku cereálií – aby prý „zůstal zdravý“. V jeho mrazáku také samozřejmě nenajdete nic jiného, než mraženou pizzu.

Snaží se však udržovat ve své dietě rozmanitost, naneštěstí ale jen tím, že nakupuje mraženou pizzu od odlišných výrobců a chodí do různých pizzerií.

Ve všech pizzeriích v okolí ho znají jménem. Do jedné dokonce chodil tak často, až se spřátelil s majiteli natolik, že jim začal pomáhat s marketingem jejich pizzerie.

Co jeho zdraví?

„Chápu, že moje dieta je odporná,“ říká Dan. „Očekávali byste, že nebudu mít žádnou energii a budu mít nadváhu, vysoký krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu v krvi.“

Kupodivu tomu tak ale (alespoň zatím) není. Jeho krevní tlak a cholesterol je v pořádku a nadváhou také netrpí. Má pouze cukrovku, kterou má ale dědičně a byla mu diagnostikována ještě předtím, než začal se svou pizzovou dietou.

Dan Janssen

Dan nekouří, nepije a sportuje – jezdí pravidelně na kole. Kromě alarmujícího jídelníčku tedy v ostatních ohledech žije zdravě.

„Jsem si jistý, že v 60 letech umřu na infarkt, ale momentálně jsem v pohodě.“ řekl král pizzy magazínu TODAY.

Co si z toho odnést?

Je překvapující, že Danovi za 25 let naprosto neadekvátního stravování nepřibyly k jeho cukrovce žádné další zdravotní komplikace. Jak sám ale říká, dříve nebo později se objeví. On si ale zkrátka nedokáže pomoci a je s tím i smířený.

Závidíte mu? Není co – 25 let jíst v podstatě to samé, navíc bez masa?

Lidé mají sklon vytvářet si šílené (nejen stravovací) návyky, od kterých si jednoduše nedokáží pomoci. Občas, jako v případě Dana Janssena, to nemá žádné vážné následky. Ve většině případů tomu tak ale bohužel není.

Obchod FitYOU.cz
Jan Kuděj

Jan Kuděj

Fitness instruktor, spoluzakladatel FitYOU.cz a nadšenec do cvičení v jakékoliv formě.

TIP: Rozveďte o tomto článku diskusi na našem novém diskusním fóru.

Zanechat komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*